Могила 9 серпня 2023
На території кладовища зберігся оель. Деякі представники єврейської спільноти вважають, що він встановлений саме на місці поховання Сари, яка, за твердженнями хасидів, померла в 1831 році.
Але на думку експертів, які дослідили цеглу, з якої складена споруда, порівняли сучасні й старовинні карти, це малоймовірно. Також є версія, що Сара була похована на Єврейському кладовищі в Крюкові, на Костромі, але факти, які б це підтверджували, також відсутні.
У 2014 році оель був відновлений організацією «Оалей Цадікім – Гедер Авот» за активної участі головного рабина Кременчуцького регіону Шломо Давида Соломона, краєзнавця Бориса Бабілуа та інших кременчуківців. Згодом єврейське товариство «Релігійна громада іудеїв «Бейт ахаїм» виступило з ініціативою збудувати на місці колишнього кладовища меморіально-культовий комплекс та паломницький центр, у композицію якого мали б були включені й стіни оеля, озеленені хмелем. Але ці плани не знайшли підтримки кременчуківців та міської влади, яка, до того ж, вже відвела навколишню територію під земельні ділянки для учасників АТО і навіть провела жеребкування для розподілу.
Галерея
Немає коментарів:
Дописати коментар