Крюківський кар’єр 3 листопада 2013
Розташування: Крюків
Відкриття: 1923
Площа кар’єру: 45,8 га
Площа ліцензійної ділянки кар’єру становить 45,8 га; загальна площа проєктного кар’єру з капітальною в’їзною траншеєю по денній поверхні – 51,47 га; площа гірничого відводу – 60,85 га.
Корисною копалиною на Крюківському родовищі є граніти інгулецького ультраметаморфічного комплексу неоархею, представлені середньо- та дрібнозернистими біотитовими гранітами сірих і рожевих кольорів. Окрім того на родовищі наявні плагіограніти, мігматити діоритового складу, жили кварцу та численні дайки діоритів.
Видобуток граніту в родовищі розпочали ще в 1923 році, коли була створена артіль для добування бутового каменю. 1931 року артіль увійшла в систему міністерства шляхів сполучення.
Перші геологорозвідувальні роботи тут були проведені в 1927 році. В наступні десятиліття такі роботи проводилися ще неодноразово.
Добутий у кар’єрі граніт переробляють на щебінь різних фракцій для баластного шару залізничних колій та залізобетонних виробів, бутовий камінь, а відсів від подрібнення використовують у дорожньому будівництві.
Станом на початок 2020-х років розробляє родовище відкритим способом підприємство «Крюківський кар’єр», яке є підрозділом «Укрзалізниці». Відвантажується продукція, головними споживачами якої є Південна залізниця й Кременчуцький завод залізобетонних шпал, на залізничній станції Крюків-на-Дніпрі, яка розташована на відстані 2 км від кар’єру.
Крюківський кар’єр 3 листопада 2013
Немає коментарів:
Дописати коментар