Полтавський проспект біля зупинного пункту 287 км. Вид у напрямку проспекту Лесі Українки (5 серпня 2019)
Проспект Полтавський / Poltavskyi Prospekt
Колишня назва: вулиця Леніна
Місцевість: Велика Кохнівка
Район: Автозаводський
Протяжність: бл. 4,43 км
Рік заснування: 1975
Рух: двобічний
Покриття: асфальт
У 1975 році село Велика Кохнівка було включено до складу Кременчука. У тому ж році головну вулицю колишнього села, вулицю Леніна, було перейменовано в Полтавський проспект.
Полтавський проспект розташований у північно-східній частині міста. Починається від кільцевого роз’їзду, який розділяє проспекти Свободи та Лесі Українки в районі «Пивзаводу» та прямує на схід у бік Полтави до межі міста.
На своєму шляху проспект перетинає й приймає в себе такі вулиці та провулки: вулицю Вершигори, провулок Плеханова, вулиці Молодогвардійців, Платухіна, Козацьку та Вільної України, провулок Давида Гурамішвілі, вулиці Якова Петруся, Олени Пчілки, проїзд Андрія Ізюмова, Аерофлотську вулицю, вулицю та провулок Некрасова, Хортицьку та Цілиноградську вулиці. В районі 274-го кварталу Полтавський проспект перетинає річку Сухий Кагамлик, яка перед проспектом уходить під дамбу в підземний колектор, а на протилежному боці знов виходить на поверхню, продовжуючи течію вузьким бетонним каналом. Також на проспекті є два шляхопроводи, які перекинуті над залізничними коліями Ромоданівського напряму. Біля першого з них розташований зупинний пункт 287 км.
Проспектом проходить траса європейського E584 та міжнародного значення М22.
Забудова проспекту переважно приватна, лише на початку є кілька багатоповерхових житлових будинків, що відносяться до 274-го кварталу. На значній частині Полтавського проспекту є конструктивно відділені від основної дороги полоси руху («кишені»): аби під’їхати до будинків, треба спочатку повернути в проїзд, що йде паралельно проспекту.
По проспекту розташовані кілька промислових підприємств, а також наступні об’єкти історії, культури та соціальної сфери (від початку до кінця):
- пам'ятний знак на честь визволення Кременчука – артилерійська установка САУ-152 (на кільцевому роз’їзді на початку проспекту);
- сквер «Пам’яті жертв Голодомору» з пам’ятним знаком на місці майбутнього пам’ятника «Жертвам Голодомору»;
- загальноосвітня школа №24 з меморіальною дошкою на честь воїна-інтернаціоналіста О. Вовка (буд. №13);
- Церква Святого Преподобного Серафима Соровського (буд. №1/30);
- Кременчуцька центральна районна лікарня з меморіальною дошкою на честь лікаря Л. П. Ляха (буд. №40);
- братська могила героїв битви за Дніпро, в якій похований письменник Комі АРСР А. П. Размислов;
- Кохнівське кладовище.
Проспектом пролягають маршрути автобусів та маршрутних таксі №3а й №21, та приміських автобусів №107, №116, №135, № 170, №194, №208, №220, №221, №235 і №253.
Галерея
Полтавський проспект біля дамби на Сухому Кагамлику (9 березня 2019)
Хрест та знак на в’їзді в Кременчук на автошляху М22 (12 травня 2019)
Немає коментарів:
Дописати коментар